a href='http://casinosonlinesuisse41.com'>casinosonlinesuisse41.com


http://paper-writing-service.com/

Kulturë

Koçi Petriti, portreti i një poeti dhe studiuesi

// Pri 21st, 2018
Koçi  Petriti, portreti i një poeti dhe studiuesi
Dr. Jolanda Lila “Kultura zë vendin e vrimës së fundit të kavallit dhe ka një injorim injorant prej medieve dhe ekraneve tona ndaj veprimtarive letrare e artistike”- Kështu do të... 
Më shumë »

Sport

SOT NË ZHABAR TË MITROVICËS BËHET VARRIMI I ISH-NËNKAMPIONIT EVROPIAN DAUT DAUTIT

// Pri 21st, 2018
SOT NË ZHABAR TË MITROVICËS BËHET VARRIMI I ISH-NËNKAMPIONIT EVROPIAN DAUT DAUTIT
Nga Hysen Ibrahimi   Fragment i xjerr nga libri ”Thesar Kombëtar i Mërgatës Shqiptare në Suedi”, vëllimi 2    (Ishte me banim në Suedi, ish-nënkapion Evropian dhe kampion i Ballkanit... 
Më shumë »

Lajme

Koçi Petriti, portreti i një poeti dhe studiuesi

// Pri 21st, 2018
Koçi  Petriti, portreti i një poeti dhe studiuesi
Dr. Jolanda Lila “Kultura zë vendin e vrimës së fundit të kavallit dhe ka një injorim injorant prej medieve dhe ekraneve tona ndaj veprimtarive letrare e artistike”- Kështu do të... 
Më shumë »

Politikë

Aktakuzë ndaj Pal Lekajt

// Pri 12th, 2018
Aktakuzë ndaj Pal Lekajt
Ai akuzohet për veprat, përvetësim në detyrë dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare, për kohën sa ishte në krye të Komunës së Gjakovës. Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës,... 
Më shumë »

Histori

Më 13 prill 2018 (e premte), promovohet libri “Misionarja e paqes”, kushtuar Ambasadores së Paqes Lumturi Vladi

// Pri 11th, 2018
Më 13 prill 2018 (e premte), promovohet libri “Misionarja e paqes”, kushtuar Ambasadores së Paqes Lumturi Vladi
Ftesë   Me kënaqësi ju ftojmë të bëheni pjesë e promovimit të librit    “Misionarja e paqes”,    kushtuar Ambasadores së Paqes Lumturi Vladi.   E premte, 13 prill,... 
Me shume »

Opinione

Banaliteti, injoranca dhe krimi, si “normalitet”

// Pri 21st, 2018
Banaliteti, injoranca dhe krimi, si “normalitet”
Shkruan: Nehat Hyseni Kosova është bërë “nëna e vakive”, ku nga goja e pushtetmbajtësve aktualë gjithçka mund të dëgjosh e përjetosh, si në cirk të hapur e të pafund. Gjithçka... 
Me shume »

Shëndetësi

Këto ushqime duhet të hani për të rënë në peshë

// Pri 9th, 2018
Këto ushqime duhet të hani për të rënë në peshë
Në ditët e sotme mbetet ende problem se çfarë ushqimesh duhet të konsumojmë për të humbur peshë por nutricionistët kanë treguar se është më e thjeshtë se sa e mendojmë. Susie... 
Me shume »

Teknologji

Apple rregullon problemet me tastierë

// Nën 10th, 2017
Apple rregullon problemet me tastierë
Problemi u shfaq kur njerëzit përditësuan telefonat e tyre në versionin 11.1 të sistemit operativ iOS. Apple ka adresuar problemet që shkaktonin gabime te disa iPhone sa i përket shkronjës... 
Me shume »
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
http://essay-uk.online/
ShqipEnglishDeutsch